czwartek

Dlaczego CATALYST a nie „coś innego” ?

W branży telewizyjnej Media Server CATALYST jest standardem. Praktycznie nie używa się żadnych innych...
 
Zapewne zapytacie dlaczego tak się dzieje i czy rzeczywiście CATALYST jest tak dobrym urządzeniem i dlaczego - bo w eventach raczej stosuje się jego tańsze odpowiedniki jak np. Arkaos VJ lub jego nowszy brat MediaMaster.

Na samym początku sprostuję, że mamy zarówno obie wersje Media serwerów ARKAOS jak i 6 nowych CATALYSTÓW PRO HD firmy High END/BARCO, wszystkie wyposażone w super szybkie dyski fleszowe SSD, MATROXy TripleHEADtoGO do panoram, najnowsze karty graficzne i wszystkie niezbędne „buzery" które są dostępne dla naszych klientów. 

Dlaczego zatem warto użyć CATALSYTA a nie inny Media Serwer i kiedy ?

W branży utarło się, że CATALSYT to do telewizji gdzie są wysokie wymagania, gdzie musi być stabilność, wydajność itd.. Innymi słowy w show telewizyjnym nic nie ma prawa się zawiesić, nawet jeżeli jeden lub więcej CATALISTÓw wyświetla olbrzymie pliki w rozdzielczości HD. Ale przecież coraz więcej eventów robimy „na takim wypasie” że mogły by być z powodzeniem transmitowane przez telewizję. Zobaczcie chociaż na imprezę jaką robiliśmy dla Banku DnB NORD – 11 projektorów, 500m2 obrazu i całość obsługiwana czym ?.... oczywiście dwoma CATALYSTAMI sprzężonymi razem.

Nie będę wdawał się w szczegóły techniczne, ile to warstw obsługuje CATALYST, ile „sub-miksów” można założyć, bo można by napisać o tym nieco dłuższego newsa i zapewne jest parę osób w tym kraju, które wie na ten temat dużo więcej niż ja.


Nie mniej, jeżeli pytacie mnie dlaczego użyć CATALYSTA a nie inny Media Server w wielkim skrócie odpowiem tak:

1. STABILNOŚĆ PRACY NAWET PRZY BARDZO DUŻYCH PLIKACH VIDEO
2. PEŁNA MOŻLIWOŚĆ STEROWANIA Z KONSOLETY OŚWIETLENIOWEJ
3. PRACA NA DUŻEJ ILOŚCI LAYERÓW (WARSTW)
4. PRACA NA SUB-MIKSACH
5. SYSTEM “OSX” UZNAWANY ZA JEDEN Z NAJBARDZIEJ STABILNYCH SYSTEMOW OPERACYJNYCH

...bo czy spokój i pewność event managera (i jego klienta) nie jest warta użycia rozwiązań dających największe bezpieczeństwo i stabilność ?! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz