piątek

Mega Sylwester we Wrocławiu

"Sylwester z dwójka" jaki odbył się we Wrocławiu przebił w tym roku wszystko! Rozmach z jakim został zorganizowany przebija prawdopodobnie wszystkie dotychczasowe realizacje sylwestrowe jakie odbyły się w Polsce a pewnie i wiele zagranicznych.

Ale zanim napiszę o roli jaką w nim odegrała firma ARAM chciałbym napisać parę słów o ludziach, którzy stoją za pomysłem i za realizacją tego wydarzenia. A więc autorem scenografii był Michał Białousz, ten sam który zaprojektował i wybudował dekoracje do Fabryki Gwiazd czy Eska Music Awards.

Od jego pomysłu wszystko się zaczęło. Kiedy tylko pojawi się pierwsza wizja w głowie scenografa do gry wkracza realizator światła oraz twórca wizualizacji. Dziś to niemal tak ważne osoby jak reżyser, którym tu był Konrad Smuga. Za światło odpowiadał zaś Adam Tyszka. Ci ludzie wspólnie tworzą koncepcję i wizję tego jak ma wyglądać scena. Zanim jednak powstanie finalny projekt i rozpoczną sie prace, w/w osoby wielokrotnie konsultują każdy szczegół. Na tym etapie wybierane są także urządzenia a reżyser i realizator oświetlenia ustala wspólnie z grafikiem, którym w przypadku tej imprezy był Piotr Szabliński, koncepcję animacji i wizualizacji jakie pojawią się na ekranach i kurtynach. Trzeba pamiętać, że koncepcja graficzna oprawy oraz projekcji scenograficznych odgrywa ważną rolę w widowisku naszpikowanym MULTIMEDIAMI.W tym roku oprócz gigantycznego ekranu diodowego i olbrzymiej ilości oświetlenia wykorzystano także prawie 150m2 kurtyny Fourlight LEDGRID oraz prawie 2500 PixBoxów z których zbudowany był żyrandol. Oprócz firmy ARAM w tym gigantycznym przedsięwzięciu brały też udział takie firmy GIGANT SOUND, WIZJA, TRANSCOLOR oraz wiele innych.Zapraszam do obejrzenia zdjęć i krótkiej relacji video.

P.S. Lista osób jaka była zaangażowana w tą impreze jest tak wielka, że nie sposób wymienić wszystkich, nie mniej w imieniu swoim i całej ekipy ARAM, dziękuję wszystkim za współpracę przy realizacji tej imprezy. RMZobacz inne filmiki z tej imprezy