piątek

OPOLE Festiwal i trochę historii

Tegoroczny FESTIWAL w OPOLU był jubileuszowy 50! To zaszczyt móc obsługiwać taki festiwal zważywszy, że dzieciństwo spędziłem z ojcem na tym festiwalu. 

Tak tak, Adam Mrzygłocki jako pierwszy realizator światła wprowadził do OPOLA reflektory PAR, pierwsze skanery ClayPacky a także wykorzystał ruchome głowy VariLite – wtedy jeszcze strzeżone przez ochroniarzy Philla Collinsa ówczesnego właściciela firmy VariLite!


Dziś OPOLSKA scena wygląda zupełnie inaczej niż 20 lat temu, zmienił się nie tylko sprzęt ale i cały amfiteatr. Warto jednak wspomnieć, że wielu techników i oświetleniowców którzy dziś pracują w TVP i wtedy to tam pracowali – tyle że byli młodsi…. Jakieś 20 lat :) To miłe że te same osoby które oddawały mi swoje sardynki z prowiantu jeszcze pamiętają Adama.W tym roku po raz kolejny za realizację światła był odpowiedzialny Artur Szyman a projekt scenografii wykonał Giorgios Stylianou. My w tym roku tradycyjnie już odpowiadaliśmy za całe multimedia a także ponad 1000m pasków diodowych…. Efekty możecie podziwiać na zdjęciach :) Nic dodać nic ująć. Gusta są różne ale robota została wykonana wzorowo.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

Odwiedź nasz profil na Facebook: https://www.facebook.com/aram.eu