poniedziałek

Najsympatyczniejsza realizacja Aramu 2009 roku


Bez wątpienia, najsympatyczniejszą, grudniową realizacją Aramu był Wielki Koncert Galowy Fundacji „Dar Serca” i „Prometeusz” pod hasłem „Ten sam świat pod niebem pełnym gwiazd”. Organizowana już od ponad 10 lat mikołajkowa impreza dla najmłodszych odbyła się 14 grudnia w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie gromadząc jak co roku komplet publiczności na tej oficjalnie największej widowni w naszym kraju. Tego dnia, kiedy na scenie błyszczały gwiazdy takie jak: Kasia Wilk, Afromental, Maciej Pol czy Elektryczne Gitary blisko 2,5 tyś. rozbawionych dzieci rozpalało do czerwoności naszą starzejącą się już socrealistyczną salę koncertową.


Scenografia zaprojektowana przez Piotra Szepietowskiego, została przygotowana w oparciu o 3 typy kurtyn diodowych oferowanych w naszym multimedialnym menu. Różniące się budową modułów i rozdzielczością kurtyny: SoftLed, LedGrid i PixBox zostały zainstalowane niezależnie od siebie na różnych wysokościach i głębokościach sceny. W efekcie powstała, bardzo oryginalna, przestrzenna scenografia multimedialna będąca doskonałą platformą dla przygotowanych wizualizacji, zgodnie z koncepcją Pana Piotra.

Za realizację obrazu odpowiadał nasz nadworny magik Wojtek Koperski, używając swojej ulubionej różdżki czyli konsolety Wholehog III.
Wartość szczególną tej imprezy określa jeden z moich ulubionych cytatów, wywodzących się z historii naszej firmy, do dziś często wypowiadany po zakończeniu imprezy „to był kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty” – lecz w opisanej przeze mnie realizacji nie znalazł on zastosowania, zwiększając tym samym poczucie satysfakcji z wykonanej na miejscu pracy.

… aha, dla wszystkich zainteresowanych współpracą z nami dodam tylko, że zespół Aramu „stawia” taką imprezę w 4,5 godziny od wejścia na scenę do pełnej gotowości realizacyjnej.

Koncert realizowany przez ARAM na na zlecenie producenta imprezy Agencji Koncertowej z Warszawy.
MP