piątek

Przeczytaj o Intel Extreme Masters 2017Czy wiecie że największa E-sportowa arena na świecie jest w Polsce ?

Już kolejny rok z rzędu mamy przyjemność projektować i odpowiadać za kompleksową produkcję techniczną i scenograficzną turnieju Intel Extreme Masters 2017, który odbył się w Katowicach.To wydarzenie, które śledzą miliony kibiców na całym świecie, gromadząc się na trybunach i przed monitorami.

To już tradycja, że finały rozgrywek Intel Extreme Masters odbywają się w katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Nie chwaląc się, projektowane i budowane przez nas sceny e-sportowe uchodzą za najlepsze na świecie i pokazywane są za wzór w wielu materiałach branżowych na cały świecie. Oprócz projektu i budowy gigantycznej multimedialnej sceny, zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy trzy mniejsze sceny na IEM EXPO, wraz ze studiami telewizyjnymi na potrzeby relacji no i oczywiście dostarczyliśmy sprzęt do scen i do blisko 10 stoisk.Corocznie na IEM podnosimy poprzeczkę, staramy się aby scena zaskakiwała, była jeszcze ciekawsza i jeszcze bardziej zapierała dech w piersiach. Wydaje się, że i w tym roku nam się to udało, zebraliśmy ogromną ilość gratulacji oraz słów uznania od bardzo wielu osób tak z branży e-sportowej jak i estradowej z Polski i zza granicy.Ci którzy z nami współpracują wiedzą, że ARAM to już nie tylko firma "rentalowa", nasza rola znacznie wykracza poza dostarczenie sprzętu a praca w modelu „od projektu do efektu” wymaga znacznego zaangażowania z naszej strony we wczesnej fazie ale i daje niesamowity komfort organizatorom. No i niesamowite wrażenia wszystkim uczestnikom:)

Pracując wspólnie z naszymi klientami i znając ich potrzeby jesteśmy w stanie projektować i budować dopasowane sceny szyte na miarę. Jeżeli nie pracowaliście jeszcze z nami nie patrzcie na Nas tylko przyz pryzmat ogromnego magazynu sprzętu, współpraca już na etapie projektowania i późniejszej produkcji technicznej potrafi przynieść naprawdę ponadprzeciętne efekty.Kilka słów o Intel Extreme Masters.

IEM rozrósł się do takich rozmiarów, że w tym roku organizatorzy postanowili rozdzielić ją na dwa weekendy. W pierwszy (25–26 luty) mogliśmy zobaczyć finały rozgrywek popularnej gry League of Legends. W drugi weekend IEM (3–5 marca) miały miejsce turnieje Counter-Strike: Global Offensive i StarCrafta II oraz targi IEM EXPO w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK), gdzie konkurowano ponadto w Heroes of the Storm, Cross Fire a także rozegrane zostały Finały Pucharu Polski Cybersport. 

W tym roku gościnnie na scenie wystąpił DJ HARDWELL.


Lista osób odpowiedzialnych za ten sukces :)

Set designer/Technical director: Michał Mrzygłocki

Light designer: Adam Tyszka

Technical production: ARAM

Light equipment rental:ARAM

Video equipment rental: ARAM
Gfx design: Paweł Falkowski, Redsquare
Stage build: Andrzej Todryk, Fabryka Dekoracji
Light & video operator Main Stage: Wojciech Koperski
Head of crew: Grzegorz Czyżewski
Head of video: Paweł Pawelec
Head of light: Wojciech Koperski
Head of power: Grzegorz Koc
Crew & logistics management: Maciej Paruzel
Production coordinator: Marta Szczepańska, Agnieszka Stanny
Light operator Stage HOTS: Kajetan Gostomski
Video operator Stage HOTS: Tomasz Wojtała
Light operator Stage SC2: Piotr Pońsko
Video operator Stage SC2: Aleh Fralou
Light operator Stage Cybersport: Piotr Lipiński
Video operator Stage Cybersport: Rafał Tatarek
 

 

Foto: Helena Kristiansson, ESL