środa

Paski diodowe w scenografiiPaski diodowe są wykorzystywane niemal w każdej scenografii - czy to eventowej czy telewizyjnej.
Jednak z racji na swoją kruchą konstrukcję są one raczej produktem jednorazowym. Często się łamią, na imprezie trzeba lutować, naprawiać i łączyć krótsze odcinki itd.

Planując nowe inwestycje postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdzić czy  da się znaleźć produkt, który by nadawał się do użycia więcej niż 1 lub 2 razy i był bardziej pewny.

Po testach kilku różnych "pasków diodowych wysokiej rozdzielczości" możemy wreszcie ogłosić sukces. Mamy pierwsze kilkaset metrów pasków LED o gęstym ułożeniu diod (16mm), które są nie tylko odporne na łatwe uszkodzenie ale i odporne na wodę (można nawet podświetlić basen pod wodą jeżeli tylko będzie taka potrzeba). Paski są w przeźroczystej jak kryształ podwójnej gumowo-silikonowej otulinie dzięki czemu nie skłamie jak powiem że można je wykręcić w każdą stronę i będą działać.

Paski led są dostarczane w odcinkach 5 metrowych ze specjalnymi kontrolerami DMX, o regulowanej częstotliwości odświeżania dzięki czemu nie migoczą. Nadają się zarówno do użycia w studio tv jak i na evencie.

Scenograficzne paski diodowe to kolejny produkt z dziedziny oświetlenia jaki zagościł w naszym magazynie :)