poniedziałek

Wspaniałe wizualizacje podczas Nocy MuzeówNoc muzeów to ogólnoeuropejska impreza kulturalna w której uczestniczy ponad 40 państw i prawie 2 tysiące galerii. W Polsce, organizowana w Warszawie i wielu innych miastach doczekała się swojej szóstej edycji. W tym czasie bezpłatnie udostępniane są muzea, galerie i wybrane instytucje państwowe.Warszawska galeria Zachęta podczas Nocy Muzeów zapraszała do odwiedzenia otwartej w kwietniu wystawy „Inwazja dźwięku” której motywem przewodnim są „dźwięki sztuki” w malarstwie współczesnym zwykle umykające naszej uwadze. W dobie sztuki nowych mediów to związek obrazu i dźwięków jest jak stare dobre małżeństwo o czym mogliśmy się przekonać dzięki akcji promocyjnej Polskiej Grupy Energetycznej będącej partnerem galerii podczas Nocy Muzeów.

Tak więc 16 Maja punktualnie o 22.00, PGE we współpracy z Creative Media i Aram Multimedia przygotowała specjalny pokaz wizualizacji multimedialnych na fasadzie galerii Zachęta. Grafika komputerowa, autorstwa Wojtka Koperskiego została specjalnie przygotowana i dopasowana do struktury architektonicznej budynku potęgując wizualne wrażenia i zaciekawienie tłumu gapiów zgromadzonych przed galerią. Siła światła jaką wykorzystaliśmy do emisji wizualizacji pomimo późnych godzin wieczornych sięgnęła 30000 ANSI lumenów!


Pozostała, frontowa część budynku mieniła się jaskrawym fioletem co wydawać się mogło osiągnęliśmy przez zastosowanie oświetlenia architektonicznego – nic bardziej mylnego ponieważ oświetlenie w technologii LED w połączeniu z „know-how” też potrafi czynić cuda. Oczywiście dopełnieniem dla zmysłów była odpowiednia muzyka, która za pośrednictwem przygotowanego zestawu audio docierała do pobliskiego hotelu Sofitel Victoria.


Ilości osób które zgromadziły się przed Zachętą w oczekiwaniu na kolejny cykl wizualizacji nie sposób było policzyć i tylko dzięki setkom błysków z lamp aparatów fotograficznych i obecności kilku stacji telewizyjnych oceniamy, że zainteresowanie było ogromne. MP