czwartek

MTM Moto Show 2009


Największe wydarzenie motoryzacyjne roku czyli MTM Moto Show 2009 to kolejna udana realizacja multimedialna, którą zapisujemy na swoim koncie.


Dziesiątki wspaniałych, tuningowanych samochodów i jeszcze więcej pięknych kobiet a wszystko w miniony weekend pod jednym dachem hali MT Polska w Warszawie. Szczęście nadal nie opuszcza naszych techników... którzy zapewne pod wpływem tej gorącej atmosfery wykazali się ponadprzeciętnym zaangażowaniem przygotowując na głównej scenie niezapomniane show.

Realizacje „live” z 4 kamer pozwoliły na pełny podgląd wydarzeń z hali dla osób zgromadzonych przy scenie za pośrednictwem telebimu i dwóch potężnych plazm Panasonic o przekątnej 103 cale. Dopełnieniem dla obrazu z kamer były „ogniste” wizualizacje, przygotowane specjalnie na tą okazję przez naszego grafika. Wykorzystując wielo-ekranowy mikser Folsom Screen Pro Plus obraz z reżyserki na życzenie klienta emitowaliśmy zamiennie na wszystkich zainstalowanych telebimach.

Zastosowany nasz własny system audio o mocy 2,5KW na stronę zapewnił odpowiednią jakość i poziom dźwięku na hali. Ostatnim składnikiem, którego nie mogło zabraknąć to oświetlenie sceniczne, tym razem odpowiedni klimat podczas występów uzyskaliśmy instalując kilkanaście reflektorów diodowych, które programowaliśmy z centralnej konsoli oświetleniowej.

Prawdziwe show multimedialne, dodatkowo z wykorzystaniem kilku laserów dostarczonych przez naszą "spółkę córkę" ARAM SHOW LASERS, przygotowaliśmy specjalnie dla gości VIP Party, którego główną atrakcją był niewątpliwie gorący występ dziewczyn z formacji „Fuel Girls”. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i filmów z imprezy.MP


poniedziałek

Domena "aram.eu" odzyskana


Po wielu miesiącach boju z masowym rejestratorem domen, odzyskaliśmy domenę „aram.eu
Udało nam się przekonać poprzedniego właściciela iż firma ARAM posiada rzeczywiste prawa do tej domeny.

Nie było to łatwe bo przedstawione dokumenty z biura patentowego początkowo nie były dla nich przekonywujące. Finalnie jednak udało się zawrzeć porozumienie praktycznie bez kosztowo – uniknęliśmy arbitrażu a pod adresem www.aram.eu znajdziecie teraz naszą stronę.

Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że jest to ostatni krok przed wprowadzeniem zupełnie nowej strony www jaką planujemy uruchomić jeszcze w tym roku.RM