środa

Zapis sumy z kamer na evencie

 
Czasy kaset, powoli odchodzą do lamusa i choć nadal jeszcze korzystamy z nośników taśmowych to jest to raczej już ich schyłek. O ile prosto było wyjąć jednorazową kasetę i dać klientowi po evencie o tyle w przypadku nośników SD lub SSD sprawa ma się nieco inaczej.

Zapis na karcie pamięci lub coraz częściej na pojemnym dysku, których typów jest wiele umożliwia przede wszystkim  łatwe przerzucenie danych do komputera bez utraty jakości i od razu rozpoczęcie ich montażu.  Musimy jednak pamiętać, że nośnik jaki otrzymamy po evencie jest wielorazowego użytku i musi być jak najszybciej zwrócony właścicielowi. Dlatego warto aby np. agencja zaopatrzyła się w duży przenośny dysk 1TB lub nawet 2TB (najlepiej z USB 2.0<), co umożliwi nam przegranie materiałów z naszego nośnika na wasz dysk natychmiast po evencie. 
 
 
HyperDeck Studio to pierwsza na świecie nagrywarka nieskompresowanego materiału HD, która daje możliwość niekończącego się zapisu! Posiada dwa sloty na dyski SSD i automatycznie kontynuuje nagrywanie na drugim dysku SSD, gdy pierwszy ulegnie zapełnieniu.  Podłączona do naszego miksera BARCO FSN pozwala nagrywać zmiksowaną sumę ze wszystkich kamer, możemy też osobno miksować materiał jaki jest zapisywany - np. tylko daleki plan, albo tylko prelegent.
HyperDeck Studio umożliwia nagrywanie i odtwarzanie nieskompresowanego wideo, a wyjmowalne dyski mogą być montowane bezpośrednio w komputerze jako nośniki danych bez potrzeby kopiowania. Sloty świecą się na czerwono podczas nagrywania lub na zielono podczas odtwarzania. Urządzenie posiada taką samą zadziwiającą jakość przechwytując nieskompresowany 10 bitowy obraz i odtwarzając z SDI i HDMI na wymienne dyski SSD na Mac OS X i pliki QuickTime! Posiada przyciski sterowania na panelu panelu, kontrolę deck RS-422 na tylnim panelu oraz wbudowany ethernet dla zdalnej kontroli.