piątek

Poszczególne elementy traktuj jako część całości (cz.4/6)

Firmy w przeciwieństwie do wyspecjalizowanych agencji eventowych bardzo często sprowadzają techniczną stronę imprezy do roli drugoplanowej. Jeśli jakiś element jest dla nich tylko częścią, którego nie trzeba do niczego dopasowywać, w rezultacie otrzymują efekt końcowy niskiej jakości. Wiedzą natomiast o tym agencje eventowe, które z reguły mają większe doświadczenie, raczej nie zdarzają się poważne wpadki, oczywiście poza wypadkami losowymi. Tu częściej zaskakują ich sami klienci, którzy oczekują czasem rzeczy niemożliwych do zrobienia na 30 min przed rozpoczęciem imprezy.

Osoba planująca imprezę musi zdać sobie sprawę, że za oprawę techniczną nie wystarczy zapłacić, jest ona integralną częścią wydarzenia, a ekipa techników powinna być docenianym partnerem, który występuje zarówno w roli projektanta technicznego jak i producenta całości imprezy.

Należy zachować ostrożność w kwestii budżetu i ustalania priorytetów. Po co wydawać 20.000 złotych na ścianę diodową i olśniewające video na otwarcie, skoro w budżecie zostanie zaledwie kilkaset złotych na playback z VHS-u!. Tak właśnie bardzo często to wygląda, przez co klient jest niezadowolony i obarcza winą tym samym jedynie dostawcę sprzętu, gdyż zapewnił on niedostateczną jakość. Lecz, czy wina faktycznie leży jedynie po jednej stronie i czy aby na pewno w głównej mierze ?