poniedziałek

Najnowsza technologia Telebimów LED już w ARAMJeszcze do niedawna, ekrany diodowe w technologii SMD-RGB, czyli 3 diodowy w jednej montowane powierzchniowo były znane i stosowane w wewnętrznych instalacjach. Wysoka rozdzielczość dawała możliwość oglądania ekranu nawet z odległości 5 i mniej metrów.

Rozdzielczość jest oczywiście ważna, bo ekrany SMD w Polsce już są, nie mniej wszystkie które znam są to typowo rozwiązania wewnętrzne i to nie ze względu na technologie SMD ale jasność i głębie kolorów. Praktycznie wszystkie dostępne w Polsce jak i w naszej części Europy to rozwiązania o jasności 2000 Nit, co praktycznie dyskwalifikuje je jako ekran zewnętrzny ponieważ w dzień obraz na nim będzie bardzo blady lub wręcz niewidoczny. Oczywiście możemy taki ekran ustawić i poczekać na zmierzch żeby cieszyć się dużą rozdzielczością, nie mniej trzeba sobie zdawać z tego sprawę planując wykorzystanie takiego nośnika na imprezach outdoorowych.

Niedawno powstała jednak technologia SMD5050 która łączy w sobie obie zalety – wysoką rozdzielczości i jasność ekranów bazujących na okrągłych diodach. Jeszcze rok temu, kiedy pojawiły się pierwsze prototypy takiego nośnika z wielką niecierpliwością oglądałem postępy w rozwoju tej linii ekranów.Na początku 2009 roku pojawiły się pierwsze produkty i natychmiast zaczęliśmy się im przyglądać. Premierowy pokaz odbył się podczas targów PRO-LIGHT+SOUND we Frankfurcie i tam też podpisaliśmy pierwszy list intencyjny na zakup prawie 100m2 takiego ekranu. Żeby tego było mało, zostały one zapakowane w najnowocześniejsze obudowy rentalowe z automatycznym systemem łączenia i dociskania modułów, co znacząco przyspiesza składania i rozkładanie ekranu oraz co ważne kilkudziesięcioma gwintowanymi otworami pomocnymi w mocowaniu elementów dekoracji bezpośrednio do modułów. Ponadto dla zastosowań wewnętrznych i studyjnych ekran ten daje możliwość pełnej regulacji jasności bez utraty głębi kolorów! RM