czwartek

Dlaczego warto mieć na eventcie mixer FSN firmy BARCO ?
Niemal na każdym większym evencie lub konferencji do zarządzania sygnałami video konieczny jest mixer. Wiele osób dziwi dlaczego muszą płacić za wynajem drogiego, jak by nie patrzeć, urządzenia którego "nie widać", jest czarną skrzynką lub/i pulpitem którego nie do końca potrzebę zawsze rozumieją. 
Moment akceptacji kosztów mixera jest zwykle dyskusyjny i trudny ale późniejszy komfort pracy nieoceniony a zależność jest niestety bardzo prosta: PROSTY MIXER TO MNIEJ MOŻLIWOŚCI,  a czasem nawet BRAK MOŻLIWOŚCI..... ale do rzeczy: 


To co wyróżnia FSNa, to jego uniwersalność, akceptacja i wypuszczanie każdego rodzaju i formatu obrazu i w pełni modułowa budowa. Podobnie jak Screen PRO plus  (zdjęcie poniżej) czyli nieco wysłużonego już switchera eventowego, także dostępnego w naszej ofercie ale nie obsługującego sygnałów HD i znacznie prostszego, czytaj: mającego mniej możliwości!  

Folsom ScreenPRO Plus

Zarówno Screen PRO jak i nowy Barco FSN są to urządzenia do zarządzania wieloma ekranami i wieloma sygnałami z jednej konsolety. Ale FSN przede wszystkim obsługuje sygnały HD i SDi, 3G a wiec wiele urządzeń w tym laptopów i kamer, które wysyłają często tylko taki sygnał. To ważne bo po prostu stosując tańszy ScreenPRO lub np. Mixer Panasonic WJ-MX50 lub bardzo popularny kiedyś AVE-55 nie będziemy mogli podłączyć notebooka, na którym jest prezentacja lub wyświetlić w dobrej jakości filmu. Nie wspominając już o braku wielu funkcji (np. połączenia wielu projektorów w jeden obraz). Wiele funkcji FSNa znacząco przyspieszają realizację na evencie i znacząco zwiększaja jej płynność i atrakcyjność. Łatwość użycia jest też niewątpliwa zaletą, umożliwiając szybkie i łatwe zarządzanie wyborem źródeł i tworzenie efektów.


FSN umożliwia różne sposoby blendowania kilku projektorów...

FSN ARAMu został dodatkowo wyposażony w dodatkowe w pełni skalowalne wyjścia, które umożliwiają między innymi tworzenie panoram lub podłączenie dodatkowych ekranów, bez względu na to czy są to telebimy diodowe, projektory, plazmy czy monitory. Innymi słowy jesteśmy w stanie z jednego miksera sterować głównymi ekranami, ekranami w pozostałych salach a także sygnałem na plazmach i telebimach diodowych. 

Wiele różnych sygnałów na wejściu i wiele różnych sygnałów na wyjściu

Możemy nie tylko zmieniać źródła ale i tworzyć kilka obrazów w obrazie (Pipy) a także animować i przesuwać je dowolnie, zarówno w trakcie programowania jak i płynnie zmieniać te pozycje i obrazy w trakcie imprezy. Bardzo ważnym atutem jest też  w pełni funkcjonalny hardwarowy sterownik (!), który umożliwia łatwą i szybką obsługę bez konieczności używania myszki jak np. ma to miejsce w VISTA Spyder ;). Innymi słowy mamy przyciski, które może naciskać i realizator i jak to jest konieczne klient lub przedstawiciel agencji odpowiedzialny za wypuszczanie prezentacji. Dlatego też prostota obsługi i stabilność pracy to ważne argumenty przemawiające za FSNem !

Animowane na żywo Picture-in-Picture

Konsoleta sterująca FSNa

Dodatkowymi atutami są w pełni skalowalne wejścia i wyjścia, które ograniczają do minimum konieczność stosowania dodatkowych skalerów a co za tym idzie możemy podłączyć niemal każde źródło sygnału, czy to będzie laptop prezesa, MAC, kamera HD czy nawet stara kamera analogowa.

FSN może miksować dowolny typ sygnału, począwszy od "Analoga", poprzez SD, HD aż do 3G, wszystkie wejścia mogą być mieszane i wysyłane na dowolne ekrany w dowolnym formacie. 


Nie sposób też nie wspomnieć, że zamiast stawiania wielu monitorów, podgląd wszystkich sygnałów możemy mięć np. na dużej plazmie dowolnie sobie ustawiając układ okienek. Dodatkowo możemy zainstalować także podglądy na scenie a także za sceną tak aby np. kolejny prelegent mógł widzieć, że jego poprzednik właśnie skończył prezentację.

 Górne okno przedstawia ekran podglądów, 
Dolne okno to przykładowe konfiguracje okna podglądów


Wybierając FSN nie tracimy czasu na dowożenie dodatkowych urządzeń kiedy trzeba podłączyć niezaplanowane urządzenie lub nietypowy laptop. Do FSNa z łatwością też możemy podłączyć dowolny Media server (np. Catalyst czy Arkaoss) jak i konsoletę oświetlenia (np. GrandMA, Avolites) aby w pełni synchronicznie zarządzać multimediami i oświetleniem.

Główny moduł mixera FSN-1400
 
Barco FSN ma szereg innych funkcji umożliwiających animowanie okienek na animowanym lub statycznym tle i wiele wiele innych, nie sposób wymienić jego wszystkich możliwości....

W dużym uproszczeniu poniższe porównanie pokazuje instalację reżyserki bazującą na  zwykłym mikserze, połączonym ze switcherem i kilkoma monitorami. Oraz z wykorzystaniem miksera BARCO FSN:


A oto krótki filmik (w języku angielskim) z prezentacją FSNa. Jeżeli jednak wolelicie poznać jego możliwości osobiście, zapraszamy do kontaktu. Chętnie zaprezentujemy co może FSN i dlaczego warto go mieć na Waszym evencie!P.S. Ten krótki opis nie oddaje możliwości tego urządzenia, których jest ogrom. Nie mniej jego celem było przybliżenie wszystkim event managerom kilku ważnych funkcji, które stają się nieodzowne na wielu eventach.