poniedziałek

Jaki efekt daje HAZER ?


Hazer to urządzenie do wytwarzania mgły. Cechuje je różnorodność zastosowań zarówno podczas imprez koncertowych, jak i w przypadku instalacji eventowych. Urządzenie zaprojektowane zostało tak, aby ułatwić integrację z większością konsolet sterujących takich jak AVOLITES czy GrandMA2 i wiele innych. Można nim sterować zdalnie za pośrednictwem DMX, posiada też obszerny panel sterujący i wyświetlacz używanych parametrów, umożliwiający pracę stand-alone.

Efekt mgły uzyskiwany jest za pomocą standardowej grzałki, zasilanej systemem rozpylania płynu. Technika ta zapewnia jednolitą i ciągłą produkcję efektu wydostającego się z urządzenia specjalnym przewodem, przy jednoczesnym niskim zużyciu płynu. Powietrze dodawane jest do efektu przed jego wyjściem z urządzenia, z wentylatora zamontowanego z boku urządzenia. Zwiększa to siłę efektu i pozwala rozproszyć go na dużej powierzchni.

Kąt przepływu powietrza, ustalić można za pomocą tarcz w komorze z płynem, pozwalających sterowanie pionowym rozproszeniem efektu.

Urządzenie wyposażone jest pojemnik na płyn, który się uzupełnia. Niezawodne działanie, nie wymagające ciągłej obecności, jest kontrolowane elektronicznie, urządzenie w razie potrzeby wyłącza się.