poniedziałek

Ile kosztuje pokaz laserowy ?


Osoby, które nigdy nie korzystały z usług firm oferujących pokazy laserowe, często zadają sobie pytanie ile trzeba zapłacić za pokaz laserowy i od czego zależy cena?

Pierwsze pytanie jakiego należy się spodziewać to wielkość pomieszczenia lub obszar na jakim pokaz ma być realizowany. Od tego zależy moc lasera lub laserów jakie będziemy musieli zastosować aby pokaz był dobrze widoczny i efektowny. Jeżeli jest to obiekt zamknięty jak np. sala balowa, klub czy nawet kino, użyjemy laserów słabszej mocy niż do pleneru typu piknik, dni miasta czy nawet koncert. To jest pierwszy i jeden z istotniejszych czynników które wpływają na cenę całego pokazu – moc lasera!

Na drugim miejscu powinienem wymienić pewnie czy pokaz będzie w pełni kolorowy (z użyciem laserów RGB) czy np. tylko zielony (GREEN) lub czasem zielono-niebieskie (z użyciem laserów Argonowo-Kryptonowych). Jest to dość ważna informacja jednak przy wykorzystaniu sprzętu, którym dysponujemy (pochwalę się że najnowocześniejszego w Polsce), ten czynnik jest na trzecim miejscu.

Na drugim miejscu należy brać pod uwagę co dany pokaz ma prezentować. Jeżeli chcemy wyświetlać abstrakcyjne animacje oraz grafiki i obrazy z gotowej biblioteki zawierającej wiele zapierających dech grafik o różnej tematyce koszt przygotowania pokazy będzie niższy niż przygotowanie pokazu, w którym na oczach kilkuset dziennikarzy laser obrysowuje czasie rzeczywistym, linia w linie, stojący w salonie najnowszy model samochodu, którego modelu zdradzić nie mogę.
A więc na tą chwile mamy 3 czynniki:
1) Moc lasera (plener czy wnętrza)
2) Stopień skomplikowania pokazu (gotowe grafiki czy animacja zrobiona na zamówienie)
3) Pokaz pełno kolorowy czy np. tylko zielony (należy pamiętać że mimo że laser zielony jest jednokolorowy jest to najjaśniejsza i najlepiej widoczna dla oka barwa)

Na koniec możemy dodać do tego najróżniejsze wariacje wszystkich powyższych. Można zatem pojedynczy laser pełno kolorowy uzupełnić o dwa mniejsze lasery zielone stojące po bokach, możemy także dodać lustra które spotęgują efekty odbijając i dodatkowo rozszczepiając promienie lasera w różnych punktach. Możliwości jest wiele, do tego możemy też dodać efekty wyświetlane na kurtynach diodowych, ekrany wodne, kule itd.

A teraz odpowiadając na pytanie ile kosztuje pokaz laserowy:

Pokaz wewnątrzny mały (z wykorzytsaniem pojedyńczego lasera RGB np. w sali kinowej lub konferencyjnej): od 1600 PLN do 2500 PLN

Pokaz wewnętrzny średni (z wykorzytsaniem pojedyńczego lasera RGB i dwóch laserów zielonych: od 2500 PLN do 4500 PLN

Pokaz zewnętrzyny (z wykorzytsaniem pojedyńczego lasera RGB z ławą optyczną: od 3000 PLN do 5500 PLN

Pokaz zewnętrzyny z 3 laserami (1 x laser kolorowy + 2 lasery zielone: od 4500 PLN do 8500 PLN

Są to tylko przykładowe widełki cenowe, które pozowlą zorientować się w kosztach profesjonalnych pokazów z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu. Zachęcam każdorazowo do kontaktu z nami ponieważ często mamy w naszej ofercie promocje i specjalne oferty łączone.

Wystarczy wysłać email na lasery@aram.pl ...na pewno przygotujemy atrakcyjną ofertę.
RM