czwartek

Dziękujemy za wspaniały 2013 rok!Rok 2013 z pewnością możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zrealizowaliśmy setki projektów, a wśród najciekawszych przy których pracowaliśmy znalazły się m.in. Sylwester z Dwójką we Wrocławiu, Finał MissSupranational 2013 w Mińsku, 50. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Orange Warsaw Festival 2013, Impact Festival 2013 oraz The Voice of Poland.


Był to dla nas czas dynamicznego rozwoju i wielu zmian. Nasze zaplecze poszerzyło się o wiele nowych pozycji sprzętowych. Wśród nich znalazły się między innymi ekran diodowy z czarnej diody 6mm, kurtynadiodowa o pikselu 8mm, zaawansowany system realizacji Barco FSN, linie video Fourlight Hi-strip o pikselu 12,5mm. Tuż przed końcem nowego roku dotarła do nas również duża dostawa projektorów Barco HDX W20 o mocy świecenia 20 000ANSI oraz Barco HDF W26 o mocy świecenia 26 000 ANSI. 


 

Wszystko to i wiele innych nowych urządzeń to zupełnie nowe możliwości w dziedzinie multimediów, które otwieramy przed naszymi klientami na 2014 rok.

Nowe inwestycje w multimedia to jednak nie wszystko. Nasza firma kojarzona przez lata głównie z nowoczesnych multimediów, otworzyła w 2013 zupełnie nowy rozdział w swojej historii rozbudowując mocno dział oświetlenia scenicznego. Stawiając od zawsze na wysoką jakość świadczonych usług oraz najwyższą klasę urządzeń znajdujących się w naszym zapleczu sprzętowym, postawiliśmy na inwestycję w światło renomowanej włoskiej firmy Clay Paky. Poza znanymi pozycjami takimi jak CP Sharpy, czy Clay Paky QWO 800 ST, do naszych magazynów trafiły pierwsze i wciąż jedyne w Polsce CP Sharpy Wash 330


W naszej ofercie z końcem roku pojawiło się także ponad 100 urządzeń marki Fourlight w tym uznane już FL-600 Wash oraz Fourlight PAR RGBW. 


Zakupy urządzeń oświetleniowych poprzedziło wiele innych inwestycji w tym zbudowanie trzeciego największego w Polsce zestawu konsolet Grand MA 2, zakup setek metrów bieżących konstrukcji scenicznych, wciągarek elektrycznych CM Lodestar, wytwornic dymnych MDG, a także niezliczonej liczby akcesoriów. 


Ten rok nie byłby taki sam, bez zasługi naszych klientów, partnerów oraz przyjaciół. Dziękujemy za zaufanie i powierzenie naszej firmie realizacji niezliczonej liczby ciekawych, często wymagających i niosących ze sobą wiele wyzwań realizacji. 

W imieniu całej ekipy ARAM, która również bardzo rozrosła się w minionym roku, składamy najserdeczniejsze życzenia powodzenia i samych sukcesów w Nowym Roku! 

Mamy nadzieję spotkać się znowu i wspólnie pracować przy wielu niesamowitych wydarzeniach w 2014!

Odwiedź także nasz kanał na YouTube: http://youtube.pl/arampl

poniedziałek

Multimedialna scenografia teatralna


Teatry zmieniają swoje oblicze. Coraz więcej widzimy przedstawień wykorzystujących nowoczesne technologie i rzeczywiście technologie te zmieniają współczesny teatr.

Już nie wystarczy jeden ekran i jeden projektor, wymagania rosną a widzowie oczekują spektakularnych efektów, zmieniającej się realistyczne scenografii i spektakularnych efektów.

W ostatnim czasie miałem przyjemność przyjrzeć się „od tyłu sceny” i wymienić doświadczenia z kolegami z AV Alliance, którzy zaprojektowali i zainstalowali sprzęt do Holenderskiego przedstawienia „Soldiers of Orange” oraz Londyńskiego „We WillRock You”. Taka wymiana doświadczeń pozwala nam proponować naszym klientom sprawdzone (gdzie indziej) rozwiązania i technologie oraz pozwala nam na korzystanie z know-how naszych kolegów.

Dwie sztuki i dwie technologie. „Soldiers of Orange” wykorzystuje technologię projekcyjną. 
W jedynej w swoim rodzaju scenie, wybudowanej od zera w hangarze lotniska. Scenie, która jest nieruchoma, natomiast to widownia obraca się wokoło. Poszczególne sceny są odsłaniane 4 ekranami projekcyjnymi, które automatycznie się przesuwają. Dodatkowo w jednej ze scen, mamy prawdziwą wodę i prawdziwe fal morskie a w tle gigantyczny ekran projekcyjny o długości prawie 100m. 


Drugie przedstawienie „We Will Rock You” to technilogia LED. Czyli ściany diodowe, które oprócz tego, że wyświetlają obraz składają się z 9 elementów które rozsuwają i unoszą się w różnych pozycjach w zależności od sceny. 


Mimo że projektory i automatyka sceniczna jest już od pewnego czasu w teatrach i my stosujemy ją z powodzeniem łącząc ją z różnymi multimediami. 


Dysponujemy też wystarczającą ilością różnych nośników obrazu aby przekształcić, teatr każdej wielkości w multimediano-świetlne widowisko. Stosując modułowe kurtyny diodowe możemy zamienić tradycyjne zastawki na multimedialna - zdolna wyświetlać obrazy i video.

Jeżeli chcesz przekształcić swój teatr lub widowisko wykorzystując najnowsze technologie multimedialno-oświetleniowe, napisz do nas. Wypożyczamy i sprzedajmy sprzęt, projektujemy scenografie i zapewniamy pełną obsługę "od projektu do efektu". RM