poniedziałek

Czy wierzysz w UFO ?Prezentujemy kolejne zastosowane modułowej miękkiej kurtyny diodowej marki Fourlight powszechnie zwanej SOFTLEDem.

Tym razem została ona zastosowana na stoisku firmy SONY ERICSSON, za które odpowiedzialna była firma Conaction. W stosunkowo niewielkiej salce pod sufitem centralnie zawieszono w sumie 16 modułów SOFT LEDa, który płynnie przechodził w tylną ściankę wysłaniającą sceny. Przed kurtyną ustawiono plazmę 60 calową a po bokach 4 plazmy 42 calowe. Całość była oświetlona tylko 4 reflektorami, które posłużyły jako spoty do oświetlenia prowadzącego oraz podświetlenie standów z prezentowanym telefonem.

Kurtyna pokazywała specjalnie przygotowane modułowe animacje, które układały się na niej w kluczowych momentach imprezy. Warto nadmienić, że goście którzy wchodzili do sali "widzieli ciemność", kurtyna ożywała dopiero na początku pokazu.

Poza czasem kiedy były wyświetlane filmy na plazmach z "lotów na obce planety" kurtyna cały czas była delikatnie podświetlona co dawało atmosferę tajemniczości. Jest to doskonałe potwierdzanie tego, że rozwiązania o niskiej rozdzielności (LOW RES) czasem sprawdzają się dużo lepiej niż kurtyny o wysokiej rozdzielczości, które emitują dużo światła i czasem zbyt mocno rozświetlają pomieszczenia. RM

Zobacz nasze "Nowości sprzętowe"