wtorek

OPOLE 2012 - instalacja multimedialnaOPOLE to bez wątpienia już kultowy festiwal. W tym roku mieliśmy przyjemność wyposażyć scenografię autorstwa Giorgiosa Stylianou w najnowsze multimedia.

W scenografii zawisło więc 7 ekranów z kurtyny Fourlight FlexLED powieszonych po łuku pod sufitem. Aby mogły tam zawisnąć, zostały zaprojektowane i wykonane specjalne stalowe ramy które w całości zostały podwieszone do sufitu na wyciągarkach.

Boczne półokrągłe "kulisy" kryły za sobą platformy dla zespołów które były wypychane na specjalnych szynach na środek sceny. Ściany kulis zostały pokryte multimedialnymi pixelami video Fourlight PixBOX. Nie zabrakło ich także jako obudowy dwóch bocznych telebimów diodowych o pixelu 10mm.


Na koniec wisienka, czyli jedyne i niepowtarzalne multimedialne schody Fourlight LED BLOCK, które mogliście oglądać w scenografii programu Bitwa na Głosy. Tym razem schody zostały podzielone na kilka bloków, miedzy którymi można było wychodzić zza sceny.


Nie sposób nie wspomnieć o 800 urządzeniach oświetleniowych, 3 konsoletach GrandMA2 i 2 Catalystach. Pomysł na mega instalacje i projekt oświetlenia to dzieło Artura Szymana, a wizualizacje i oprawa graficzna Piotra SzablińskiegoWarto nadmienić że był to pierwszy OPOLSKI festiwal w zupełnie nowym amfiteatrze :)

Przyznam, że ze względów sentymentalnych ten festiwal będę wspominał jeszcze długo.

P.S. Filmiki z festiwalu można obejrzeć TUTAJ , a więcej zdjęć jest w TU