czwartek

Multimedialne budynki


Multimedialne elewacje to nic innego jak gigantyczne ekrany diodowe zbudowane ze specjalnych lekkich modułowych listew LED lub siatek LED.

Taka multimedialna elewacja diodowa powstała niedawno w Niemczech, na byłej siedzibie firmy Bayer, której budynek został pokryty w 90% specjalnymi listwami. Takie budynki można znaleźć także w Hong Kongu czy Dubaju - u Nas niestety jeszcze takich nie ma, choć mam nadzieję, że niedługo może jakiś większy koncern pokusi się o instalację takiego rozwiązania na swojej siedzibie.Trzeba zaznaczyć, że elewacja diodowa nie zastępuje, elewacji szklanej tradycyjnej i zwykle nie zasłania znacząco widoku z wewnątrz budynku. Nie każdy też budynek nadaje się do instalacji takiego rozwiązania a i koszty w zależności od rodzaju istniejącej elewacji mogą być zróżnicowane.Warto też wspomnieć, że takie rozwiązania LED są dostępne także u Nas i z powodzeniem stosujemy je na sporo mniejsza skalę do instalacji tymczasowych jak np. siatka diodowa powieszona na reklamie Toshiby lub Jacobs oraz eventowych i telewizyjnych.

P.S. Być może już wkrótce będziemy mieli okazje zrealizować tego typu projekt, nasze rozwiązania inwestor już poznał i być może zdecyduje się na realizację o czym na pewno napisze na Blogu. RM

poniedziałek

Zamów nasz KATALOG


Zapraszamy wszystkich chętnych do zamówienia naszego bezpłatnego KATALOGU.

Aby zamówić KATALOG kliknij tutaj: ZAMAWIAM KATALOG

Aby zamówić KATALOG w wersji ANGIELSKIEJ wystarczy kliknąć tutaj