czwartek

IEM 2016: największy event eGamingowy w historii ESL


Intel Extreme Masters Katowice 2016 po raz kolejny ustanowił nowy rekord, to największe wydarzenie w historii eSportu.

Finały dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters obejrzało ponad 34 milionów unikalnych widzów – to wzrost aż o 32% względem ubiegłego roku a trzydniową imprezę w Spodku i IEM Expo odwiedziło łącznie 113.000 fanów.

ARAM odpowiadał za projekt scenografii wszystkich 5 scen, ich kształt, planowanie i produkcję techniczną włączając w to gigantyczną  scenę główną, sceny w MCK, na lodowisku oraz 11 stoisk targowych. ARAM był odpowiedzialny za koncepcje i komplet projektów technicznych oraz produkcję techniczną na wszystkich etapach, w tym dostarczenie oświetlenia, multimediów, scenografii, nagłośnienia, riggingu, a także niestandardowych systemów automatyki.

ARAM dostarczył i zainstalował ponad 1000 urządzeń oświetleniowych w tym Clay Paky Mythos, Sharpy, Super Sharpy, Vari Lites i Robe 600/1200, PROLIGHTS AiR6PiX a także ponad 400m2 ekranów LED i kurtyn diodowych które zostały zainstalowane w scenografiach. ARAM dostarczył także wszystkie multimedia w tym projektory BARCO serii HDX (20 000ANSI) i HDF (30 000 ANSI) oraz system realizacji BARCO FSN, monitory.

Nad projektami scenografii i oświetlenia pracowali Adam Tyszka (światła) i Michał Mrzyglocki (produkcja techniczna i scenograficzna). 

IEM 2016 to kolejna realizacja wykonana kompleksowo, w modelu od projektu do efektu. To idealne, szyte na miarę rozwiązanie, w którym firma ARAM tworzy koncepcję eventu, zajmuje się planowaniem i pre-produkcją części techniczno-scenograficznej oraz odpowiada za nią przed klientem lub agencją.