piątek

Systemy do głosowania

Kiedyś głosowano podnosząc rękę, liczyło się ręce a wynik był zapisywany na tablicy. Wszystko fajnie jak mamy w Sali 20 osób a pytanie jest zadane tak, że daje tylko możliwość odpowiedzi TAK lub NIE.

A co gdy chcemy zrobić test i sprawdzić wiedzę 100 osób a mamy tylko 30 minut czasu ? Wtedy znajdują zastosowanie bezprzewodowe systemy do głosowania. Przez ostatnie lata pojawiło się wiele systemów do głosowania, zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Podobnie jak telefony komórkowe, pierwsze modele pilotów do głosowania wyglądały jak "pilot do przedpotopowego telewizora".

Dziś te urządzenia wypierane są przez najnowocześniejsze systemy oparte na technologii Fast IR lub RF. Piloty nadal przypominają telefony komórkowe, ale już te z "naszej epoki". Są małe, poręczne i nosi się je przewieszone na szyi. Na ekranie mogą być na żywo wizualizowani wszyscy głosujący a nie tylko całkowita liczba oddawanych głosów. Są to ponadto na tle nowoczesne systemy, że dają możliwość projektowania i modyfikowania wyświetlanych elementów i grafik a także interfejsów dzięki czemu nie tylko tło i wynik zawiera np. logo firmy lub teleturnieju ale każdy wyświetlany element. Daje to duże możliwości dopasowania wyglądu systemu do pozostałych elementów np. scenografii studia, sali konferencyjnej czy prezentacji.

Systemy do głosowania takie jak XPRESS oferowany przez naszą firmę znajdują zastosowanie na konferencjach, kongresach, czy tak ostatnio popularnych szkoleniach. Słuchacze na podstawie zadawanych im pytań, mogą mieć wpływ na konwencję wykładu i wybór tematów zaproponowanych przez wykładowcę a prowadzący może sprawdzić wiedzę słuchaczy w danej dziedzinie i na tej podstawie sam zadecydować o tematach, na omawianiu, których najbardziej warto się skoncentrować. Warsztaty medyczne, szkolenia pracownicze podczas których na bieżąco zostaje sprawdzana wiedza, umiejętności, predyspozycje uczestników szkolenia - wyniki dostępne są od razu, bez żmudnego sprawdzania testów i podliczania punktacji!

Ale to nie wszystko, systemy te nadają się także do przeprowadzania badań marketingowych, sondaży i opinii a także głosowań zarządów, rad nadzorczych, walnych zgromadzeń organizacji samorządowych, izb gospodarczych, oraz do zabawy podczas imprez firmowych, eventów marketingowych. Więcej na stronie aram.pl RM