czwartek

"Naznaczony"....tajemniczy FogScreen18 Sierpnia w warszawskim Forcie Sanguszki odbyła się konferencja prasowa serialu „Naznaczony”. Nowa produkcja telewizji TVN to zupełnie nowatorski, na polskim rynku, projekt fabularnej opowieści łączącej aspekty tajemnicy i wątki obyczajowe. Od dawna nad żadną produkcją nie unosił się taki nimb tajemniczości, jak nad "Naznaczonym". Nie było żadnych oficjalnych zdjęć z planu... nikt do końca nie znał fabuły... aktorzy mieli zakaz zdradzania szczegółów produkcji…

Organizatorzy we współpracy wykorzystując sprzęt multimedialny zaskoczyli zebranych gości tworząc niepowtarzalny klimat konferencji nawiązując do tradycji produkcji spod znaku „mystery”. Strzałem w dziesiątkę było zastosowanie ekranu dymnego Fog Screen, który idealnie wpasował się klimat konferencji. Rewolucyjny ekran na bazie pary wodnej został zainstalowany nad wejściem do sali i wypełniając dymem przejście, stworzył „kurtynę dymną” przez którą wchodziły na scenę gwiazdy serialu i twórcy produkcji. Na powierzchni z dymu za pośrednictwem projektora 15000 ANSI lumenów wyświetlana była mroczna postać na przemian z logiem przewodnim serialu. W efekcie nie było na sali aparatu czy kamery których obiektyw chociaż na chwilę nie zatrzymał się na tym właśnie dymnym ekranie.

Kolejnym multimedialnym elementem konferencji był ekran diodowy w formacie kinowym 4x2,25m na którym wyemitowany został po raz pierwszy pełny odcinek serialu. Ustawiony był w centralnym punkcie sali z dołączonymi pojedynczymi modułami diodowymi zainstalowanymi przy ekranie w dość chaotyczny sposób co pozwoliło uzyskać efekt „rozbicia ekranu”. Główną powierzchnią diody oraz dołączonymi modułami sterowaliśmy w pełni niezależnie dzięki zastosowaniu w reżyserce wielko-ekranowego procesora Screen PRO Plus. Na scenie, przed kanapami na których siedzieli aktorzy ukryte zostały 42 calowe plazmy służące do podglądu obrazu z głównego ekranu i pozwalające na lepszą interakcję aktorów z zaproszonymi gośćmi. Dopełnieniem całości było klimatyczne światło, dym i odpowiednio mroczny podkład muzyczny. Oficjalna strona internetowa serialu to www.naznaczony.tvn.pl .

Emisja w telewizji TVN od 9 września.MP