czwartek

Miasteczko The Sims 3 w Arkadii


Na początku czerwca na polskim rynku gier komputerowych pojawiła się trzecia część kultowej gry The Sims. Przez cały premierowy weekend w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia otwarte było miasteczko simowe, które pomogliśmy wyposażyć w szereg urządzeń multimedialnych.

Wszyscy odwiedzający mogli wziąć udział w licznych konkursach i oczywiście zagrać w trzecią odsłonę The Sims. 6 czerwca gościem specjalnym miasteczka simowego, była Agnieszka Chylińska – jedna z największych fanek tej gry. Po efektownym pojawieniu się w centrum handlowym gdzie czekał na nią tłum fanów Agnieszka, na specjalnie przygotowanej scenie, zaprezentowała trzecią odsłonę wirtualnej symulacji życia. Efekty jej dotychczasowej zabawy z trzecią częścią gry były widoczne dla tłumnie zgromadzonych osób dzięki połączonemu systemowi ekranów plazmowych ustawionych na terenie całego miasteczka.Dodatkowo dwóch operatorów z kamerami rejestrowało wszystkie te atrakcje przekazując na żywo materiał także za pośrednictwem sieci ekranów. Nad wszystkim panował realizator wizji, którego zadaniem było efektywne zarządzanie i dystrybuowanie odpowiedniego obrazu na wyselekcjonowane ekrany plazmowe.Pomimo dość prostego schematu realizacji reżyserka video wymagała zastosowania między innymi dwóch procesorów FOLSOM które umożliwiły synchronizację systemów komputerowych Macintosh i Windows, odpowiednie wyskalowanie obrazu i możliwość zastosowania tzw. miękkich przejść. Dzięki temu osiągnęliśmy odpowiednio wysoki poziom technicznej realizacji ku zadowoleniu naszego klienta, którym w tym przypadku była agencja MAT Creation & Production. MP

poniedziałek

30 Festiwal Piosenki Dziecięcej w Konienie


Na początku czerwca odbył się Międzynarodowy Festiwal Tańca i Piosenki Dziecięcej w w Koninie, przy którym mieliśmy okazję pracować. W tym roku obchodzono jubileusz 30-lecia tej największej w Polsce i Europie imprezy dziecięcej. Finałem festiwalu trwającego 5 dni był uroczysty koncert galowy w amfiteatrze przy ul. Wyszyńskiego. Gala, wyreżyserowana przez Darka Lewandowskiego została podzielona na dwie części, pierwszą z nich poprowadziła Majka Jeżowska a konferansjerem części drugiej był Jerzy Kryszak. Wystąpili laureaci Brązowych Aplauzów oraz wyróżnień i zdobywcy nagród z poprzednich edycji festiwalu. Zostały wręczone nagrody 30. MDFPiT oraz Honorowe Aplauzy osobom, które przez 30 lat trwania dziecięcej imprezy poświęciły jej sporo twórczej pracy. Muzyczną gwiazdą wieczoru była grupa Afromental.Na scenie amfiteatru zbudowano największą multimedialną scenografię, jaka kiedykolwiek została postawiona w ciągu 30 lat istnienia tego festiwalu, złożoną z dwóch typów kurtyn diodowych o łącznej powierzchni prawie 150m2. Większą część scenografii stanowiła najnowsza i ciesząca się bardzo dużym uznaniem w branży kurtyna diodowa PIXBOX ustawiona w wysokie słupy na całej szerokości sceny. Pozostała część projektu scenograficznego Marka Grabowskiego, między innymi widoczna na zdjęciu rzymska cyfra XXX, wymagała użycia transparentnej kurtyny diodowej znanej jako LED GRID. Realizacja wymagała przygotowania profesjonalnych wizualizacji autorstwa Piotra Jankowskiego, które za pośrednictwem media serwerów były emitowane na kurtyny diodowe. W efekcie zwyczajny na co dzień amfiteatr zamienił się w piękną i efektowną scenę której nie powstydziłby się niejeden znany artysta branży muzycznej.