środa

Wielki Finał Ligi Cybersport z ARAM Na początek mały cytat z artykułu jaki znalazłem na oficjalnej stronie internetowej organizatora imprezy; 

Za nami event,  który (nieskromnie napiszę ;p) zapewne przejdzie do historii polskiego sportu elektronicznego jako kolejny krok milowy w jego rozwoju, podobnie jak Ostateczna Rozgrywka z 2007 roku.” 
  

Event o którym mowa odbył się w sobotę 13 listopada w sali premier Multikina w centrum handlowym Złote Tarasy. Chodzi oczywiście o Wielki Finał Ligi Cybersport, skupiający najlepszych graczy komputerowych z całego kraju najpopularniejszych platform e-sportowych oraz widzów pragnących podziwiać ich zmagania.
Począwszy od roku 2007 od wspomnianej imprezy pt. „Ostateczna Rozgrywka” aż do tegorocznego turnieju „Cyberarena 36i6”, za każdym razem ARAM odpowiadał za kluczowe aspekty techniczne związane z realizacją i dystrybucją obrazu

Tak jak w ubiegłych latach i tym razem największy nacisk skierowany był na poprawne zarządzanie obrazem z wielu komputerów z których uczestnicy turnieju wyciskali ostatnie poty. W szczegółach technicznych realizacja zawierała wiele różnych form wyświetlania, dzielenia i nakładania na siebie obrazów z dostępnych źródeł cyfrowych i analogowych. 

Głównym systemem pokładowym reżyserki był cyfrowy procesor obrazu Folsom Screen Pro Plus z mikserem, który w rękach naszego profesjonalnego realizatora potrafi czynić cuda. Poza schowaną i prawie niewidoczną na sali reżyserką o obecności Aramu na turnieju można było zorientować się obserwując główną scenę a na niej dwóch naszych operatorów kamer biegających po niej niestrudzenie przez 10 godzin w poszukiwaniu najlepszych kadrów, które chwilę później obserwowało już kilkaset osób na wielkim ekranie kinowym.

Świetna impreza i kolejny sukces zapisany na naszym koncie.MP