środa

Projektor z lustrem zamiast obiektywu

Bardzo częstym problemem podczas imprez i konferencji jest odległość projektora od ekranu. Mimo, że można ustawić projektor z tyłu ekranu zamiast z przodu zawsze konieczne jest minimum "odejścia" aby obraz był wyświetlony na całym lub chociaż większości ekranu. Kiedy zdecydujemy się na przednią projekcję, pomiędzy ekranem a projektorem nie może nic stać, ani nikt się poruszać - no chyba że prelegentom nie przeszkadza, że wyświetla się na nich obraz ;)

W takim przypadku stosujemy albo "krótki obiektyw" maksymalnie zmniejszając odległość projektora od ekranu albo długi maksymalnie oddalając go. Kiedy znów zdecydujemy się na tylną projekcję, przykładowy ekran o przekątnej 60 cali musi być ustawiony ok 2m od ściany tak aby projektor z "krótkim" obiektywem 1:1 zdołał objąć całą płaszczyznę ekranu.

Jeżeli warunki pozwalają możemy pokusić się o podwieszenie projektora dzięki czemu przy przedniej projekcji pozwala to podejść prelegentom lub artystom na odległość mniejszą niż 2m od ekranu - wymaga to jednak
odpowiedniej wysokości pomieszczenia oraz konstrukcji lub sufitu, do którego możemy zamocować projektor.

Rozwiązaniem tego problemu jest najnowszy projektor firmy NEC WT, w którym tradycyjny obiektyw zastąpiono lustrem. Dzięki temu możemy zmniejszyć do minimum odległość projektora od ekranu - zatem aby uzyskać obraz o przekątnej 60 cali projektor musi stać w odległości poniżej 60 cm!!! To znacznie ułatwia aranżację miejsc gdzie odbywają się imprezy i pozwala na zastosowanie tradycyjnych ekranów w miejscach gdzie zwykły projektor musiał by stać prawie na środku małej sali aby obiektyw zdołał objąć cały ekran.


Zaraz po zakupie wspomnianego NECa zrobiliśmy test z naszą REVERSĄ (specjalny plastikowy ekran o podwyższonym kontraście zwany przez nas "MEGA PLAZMĄ"). Dzięki temu mamy rozwiązanie zdolne wyświetlać obraz o przekątnej 140 cali (ok. 3x2m) z odległości poniżej 1,5 metra!

P.S. Miło mi zatem poinformować, że nowy NEC jest od dziś dostępny w naszej ofercie rentalowej! Polecam :) RM