wtorek

Jak się projektuje scenografie aby nie przekroczyć budżetu


Budżet w rękach scenografa lub firmy projektującej "dekor".

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ale budżet scenografii jest w rękach jej architekta. Od tego w jaki sposób i w jakich ilościach zaprojektuje całość od tego zależy czy producent, agencja czy w końcu klient zmieści się w założonym budżecie czy nie.
W tym roku zaprojektowaliśmy już wiele scenografii multimedialnych na różnej maści wydarzenia i przy okazji tego chciałbym napisać parę słów jak się projektuje scenografie tak aby trzymać się ram budżetowych.

Projektując duże czy średnie wydarzenia nie wystarczy "namalować" fajny dekor. Papier i wizualizacja zniesie wszystko ale kiedy klient określa swoje potrzeby, określając budżet a na koniec limituje czas na montaż i demontaż musimy od samego początku przemyśleć nie tylko wygląd scenografii ale także sposób jej montażu i demontażu, rodzaj materiałów, ilość osób koniecznych do jej budowy itd.

Nie jest tajemnicą, że scenografie projektowane i oferowane przez ARAM, opierają się głównie na multimediach. Staramy się do maximum wykorzystywać technologię w miejsce tradycyjnych elementów takich jak zastawki scenograficzne. W tym się specjalizujemy.

Takie podejście pozwala także na dowolne kształtowanie kolorem i obrazem jak w ma wyglądać scena niemal w każdej minucie eventu. Takie podejście jest też zgodne z trendem "BE GREEN", czyli maksymalnego wykorzystania materiałów wielorazowego użytku.

Powiecie że to jest droższe. Oczywiście jeżeli porównujemy koszt 1m2 "prześcieradła" do 1m1 ekranu LED czy kurtyny diodowej tak jest to droższe. Jeżeli jednak porównujemy koszt 1m2 profesjonalnej zastawki, spełniającej wymogi scenografii telewizyjnej lub eventowej coraz częściej bywa że diody są tańsze.

Dlaczego nasze podejście jest inne ? 

Ponieważ już na etapie projektowania myślimy jak to wykonamy, staramy się wykorzystywać istniejące elementy konstrukcji a nie spawać nowe "jednorazowe" konstrukcje. Staramy się tak projektować multimedialne scenografie aby były niepowtarzalne, zapierające dech w piersiach ale jednocześnie nie stawiały przed organizatorami wydarzeń konieczności podwojenia lub potrojenia założonego budżetu.

Mając pod jednych dachem zarówno zasoby projektowe, współpracując z najlepszymi realizatorami i scenografami oraz mając do dyspozycji jeden z największych magazyn zasobów sprzętowych w Polsce, jest nam dużo łatwiej oferować kompleksową usługę "OD PROJEKTU DO EFEKTU".

Ty masz cel, my go realizujemy.

P.S. Chcesz zobaczyć co robimy ? Odwiedź nasz kanał na YouTube