wtorek

Dlaczego wybrać telebim diodowy od ARAM

Technologia RGB SMD 10mm zastosowana w naszych nowych telebimach diodowych Fourlight SMD10, pozwala uzyskać obraz doskonałej jakości, który możemy obserwować nawet z bardzo bliskich odległości. Dzięki temu telebim ten nadaje się także do wykorzystania na eventach wewnętrznych np. w hotelach, gdzie widzowie są bardzo blisko od ekranu.


Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć obraz wyświetlony na naszym telebimie z bardzo bliskiej odległości. Widać na nim nawet drobne logotypy sponsorów oraz napisy małą czcionką. Dzięki zastosowaniu diod RGB SMD (3 diody w jednej) można uzyskać bardzo dużą gęstość a przez to wysoką rozdzielczość, czego nie daje się zrobić tak dobrze w przypadku telebimów zbudowanych z diod okrągłych, które oferują nasi konkurenci.


Na powyższym rysunku jest przedstawione proste porównanie, w telebimie Fourlight SMD10 jedna dioda generuje ponad 16 milionów kolorów a jeden pixel ma szerokość ok. 3mm. W telebimach zbudowanych na okrągłych diodach (np. Tecnovision SP7 czy Lighthouse R19 czy wielu innych) każda dioda generuje 1 kolor, a 1 pixel składa sie z 3 labo 4 diod, i ma szerokość ok 9mm. Nie wnikając w szczegóły łatwo można porównać już samą wielkość pixela, która przekłada się później na jakość wyświetlanego obrazu. 

Musimy też pamiętać, że tak zwany "wirtualny pixel" to nie to samo co pixel realny a telebim który posiada pixel wirtualny 7mm tak naprawdę to pixel 14mm i nie ma zmiłuj. Dodatkowo w pixelu wirtualnym dochodzi problem gubienia linii, o czym często producenci nie mówią,  przez co nawet jeżeli zbudujemy telebim bardzo duży tak aby ilość pixeli obrazka odpowiadała ilości pixeli w ekranie diodowym bazującym na okrągłych diodach obraz na nim i tak będzie dużo gorszej jakości niż obraz na telebimach w technologii SMD RGB.

Oczywiście okrągłe diody nadal się stosuje telebimach zewnętrznych, które oglądamy z dalekiej odległości i zapewniają dostateczną jakość obrazu, ponieważ oko ludzkie na taka odległość nie dostrzega rozmyć które są, ale ich nie widać na dużą odległość, zwykle powyżej 100m.

Dlatego w przypadku eventów, programów telewizyjnych i pokazów technologia SMD RGB gwarantuje kilkukrotnie lepszą jakość obrazu.RM