czwartek

O mappingu słów kilka....

O mappingu mogliście przeczytać dużo, był robiony już na wielu budynkach czy innych obiektach a także i na samochodach - pionierami nie jesteśmy ale robota została wykonana dobrze!.

W przypadku tej realizacji zaproponowaliśmy klientowi taki mapping jako główną atrakcję eventu i był to strzał w dziesiątkę.

Co zatem musicie wiedzieć jeżeli chcecie zaproponować taką atrakcję na swój event ?


Aby zrealizować taki mapping musimy mieć wystarczająco dużo czasu, a więc imprezy na pojutrze odpadają, chyba że pod hasłem mappingu rozumiemy prostą projekcję logo na samochodzie. Sprawa się wydłuży także kiedy dany samochód jest nowym modelem i nie można kupić gotowego obiektu (siatki) samochodu... nie przekreśla to realizacji ale często wydłuża czas przygotowań ponieważ  trzeba zrobić od nowa kompletny obiekt, a to trwa.

Ważne jest też aby klient wiedział czego chce, innymi słowy określił czego ma dotyczyć mapping, jaki przekaz ma nieść, a także choć w przybliżeniu określił tak prozaiczne rzeczy jak kolorystyka itp. Zmiana precyzyjnie zrobionej animacji wymaga wielu godzin pracy a bardzo często robienia wielu elementów zupełnie od nowa.


Oczywiście niezbędne jest też dostarczenie wcześniej samochodu do prób, najlepiej w białym kolorze, choć nie jest to obligatoryjne i pozostawienie go do dyspozycji naszych realizatorów i animatorów - bynajmniej nie do jazdy :)

Jeżeli auto nie jest białe można uszyć odpowiedni pokrowiec, co daje dodatkowe możliwości ale i kosztuje czas.Oczywiście raczej możemy zapomnieć żeby było to widoczne w dzień, ale już na dworze przed centrum handlowym czy w podobnym miejscu po zmroku można się pokusić o taką realizację.Finalna kalibracja w miejscu imprezy także wymaga czasu i bezwzględnie musi być zrobiona dokumentacja i co najmniej jedna próba. Precyzja jest tu najważniejsza, co z pewnością potwierdzi autor tego mappingu Wojtek "Koper" Koperski.


Na zdjęciach możecie zobaczyć przygotowania do mappingu dla EcoCar, a także filmik z finalnym efektem. Warto wspomnieć, że za realizacją stoją w 100% realizatorzy ARAMu !!!
 
h

P.S. Jeżeli chcecie zamówić EcoTaxi dzwońcie na 123456789, warto spróbować ! 
Niestety firma nie chciała pozostawić nam "pomappingowego egzemplarza" twierdząc, że dopiero teraz nadaje się do wożenia klientów :) 

Michał Mrzygłocki

1 komentarz:

  1. Jeżeli chcesz podobny mapping na swojej imprezie odwiedź: http://www.aram.pl/Video_mapping_3d,pl,prodcat,118,2,207.html

    OdpowiedzUsuń