wtorek

TELEBIM DIODOWY zamiast Plasmawall

 
Utarło się że telebimy diodowe nie nadają się do wyświetlania prezentacji i wykresów - to BŁĄD!

Jest to mit pozostały z telebimów led starszego typu zbudowanych z okrągłych diod (np. Tecnovision SP7). Mit ten obala TELBIM DIODOWY WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI w technologii SMD10mm. Bez problemu można wyświetlać na nim arkusze excell, cyferki, tabele, wykresy bez obaw że będą one nieczytelne.

Dlaczego wybrać TELEBIM DIODOWY SMD10 a NIE Plasmawall (zwanego też plazmą bezszwową):

CENA – dioda jest tańsza, sporo tańsza!

BRAK WIDOCZNYCH ŁĄCZEŃ MIĘDZY MODUŁAMI - mamy jeden duży obraz, nie "pocięty" widocznymi łączeniami tak jak na Plasmawall, który wbrew nazwie ma "SZWY" ;)
        
FORMAT OBRAZU - w telebimach dostępne są wszystkie formaty obrazu 4:3 i 16:9 a także niestandardowe (wiele osób sądzi, że dioda to wyłącznie format 4:3)

CZAS MONTAŻU  - zdecydowanie szybszy montaż i demontaż diody (jest to ważne, bo często jest mało czasu)
 

CZAS GOTOWOŚCI DO PRACY - "diodę" montujemy, podłączamy, odpalamy i jest gotowa do pracy – można wyświetlać obraz natychmiast! Natomiast PlasmaWall zawsze wymaga kalibrowania jeżeli chcemy ustawić jednakową biel na wszystkich modułach. (dobra kalibracja to min. 4-6 godzin a większych ścian nawet 12 godzin)

Do właściwej kalibracji PlasmaWall powinno się wygasić światła, więc wykonuje się to jak wszystkie inne ekipy techniczne skończą swoją pracę, w przeciwnym wypadku mamy obraz szachownicę, jeden moduł czerwony, drugi zielony a trzeci niebieski (przyjrzyjcie się przy okazji) :(

Dlatego też mimo, że my także oferowaliśmy w ostatnich latach Plasmawall'a zdecydowanie zachęcamy Was do korzystania z najnowszej technologii telebimów diodowych SMD! RM2 komentarze:

 1. Marek14:30

  Bezszwówki nigdy nie były i nie są przeznaczone do rentalu. To produkt do stałej instalacji, który raz się kalibruje i działa miesiącami.

  Firmy które w Polsce je mają/miały posiadają moduły z różnych partii co uniemożliwia zbudowanie i właściwe skalibrowanie ekranu, nie wspominając że zwykle im się nie chce tego robić bo to zajmuje wiele godzin.

  Wielokrotnie na moich eventach miałem problemy bo każdy moduł świecił inaczej co widzi nawet dziecko!

  Marek

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem tego samego zdania aczkolwiek trzeba przyznać że bezszwówki miały swoje 5 minut, głownie tam gdzie nie można było postawić projektora z tylną projekcją ale diody SMD myślę że szybko wyprą je z rynku eventowego.

  P.S. Dodałbym jeszcze że bardzo łatwo uszkodzić(zbić) panel a wymiana zajmuje kilka godzin - w telebimie diodowym uszkodzony klaster wymienia się 10 minut !

  TZ

  OdpowiedzUsuń