środa

Polska mega-trasa koncertowa marzeńLato to czas koncertów, pikników i letnich eventów. Z pośród setek imprez kilka z nich na pewno będzie niezwykłych i utkwi w pamięci na długi czas.

Czy zastanawialiście się co tak naprawdę powoduje ze te imprezy są tak niezwykle ?

Otóż moim zdaniem o tym czy taki koncert będzie zapamiętany czy też nie decyduje w dużej mierze jego oprawa scenograficzna, a dziś scenografia to multimedia. Niemal każda scenę można odmienić dzięki kurtynom diodowym, telebimom i multimediom.

Dziś sam telebim i światło już nie wystarcza. Mimo że jeszcze kilka lat temu, rzadko który mały i średni koncert czy tez trasa miała jakikolwiek telebim, dziś to już standard, o oświetleniu nie wspomnę choć koncert Georga Michaela pokazuje że dziś światło zastępują rożne ekrany i kurtyny diodowe, tworząc zupełnie nową jakość. Ale to właśnie dzięki kurtynom diodowym rożnej maści można stworzyć scenę, która będzie się różnic od pozostałych, utkwi w pamięci i będzie opisywana przez prasę jako ta wyjątkowa, inna niż wszystkie!

Do dziś mnie zastanawia dlaczego polskie gwiazdy tak małą wagę przywiązują do oprawy, starając się wszystko robić własnym sumptem.

Czy pamiętacie ostatnia trasę Georga Michaela, który tańczył na ogromnym ekranie w kształcie języka ? Czy myślicie ze ten sprzęt był jego. Nic podobnego, i tak kolejna trasa, nawet jeżeli będzie, to miną lata a drugi raz żadna gwiazda nie wystąpi na takiej samej scenie jak poprzednio, armia scenografów będzie musiała wymyślać znów coś nowego i zaskakującego, coś co znów będzie na okładkach wszystkich gazet.

Z przyjemnością podjął bym się przygotowania oprawy multimedialnej trasy koncertowej którejś z polskich gwiazd - tylko oby jakaś chciała zrobić krok na przód i uwierzyć że fantastyczną oprawą multimedialną można zdobyć nie tylko serca i kieszenie fanów ale i pierwsze strony gazet.

Tymczasem wkrótce koncert Madonny na który wybieram sie zupełnie prywatnie - nie tyle posłuchać jej piosenek co obejrzeć fantastycznie przygotowany mega-show.

Rafał Mrzygłocki

Zapraszam do śledzenia dyskusji nt. artykułu na forum1 komentarz:

  1. LED- niby taka mała lampka a tyle zastosowań, My ( www.sirrion.pl) używamy specjalnych niewielkich modułów LED do pokazów taneczno- kuglarskich

    OdpowiedzUsuń